ВПЛИВ ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НА ФОРМУВАННЯ ВАРТОСТІ ДІАМАНТА
Сторінка 1 з 1
ВПЛИВ ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НА ФОРМУВАННЯ ВАРТОСТІ ДІАМАНТА
Павленко Т.В.
Косарицький М.О.
Студенти 3 курсу 19 підгрупи
Артюх А. М,
д.м.н., професор.
Національний університет харчових технологій
Косарицький М.О.
Студенти 3 курсу 19 підгрупи
Артюх А. М,
д.м.н., професор.
Національний університет харчових технологій
ВПЛИВ ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НА ФОРМУВАННЯ ВАРТОСТІ ДІАМАНТА
Щорічно у світі видобувають близько 100 млн кар. алмазів, у тому числі 45% світового видобутку припадає на Австралію, але тільки 5% загального видобутку алмазів Австралії мають ювелірну якість. В Намібії, хоча вона не є лідером світового видобутку, 90% алмазів мають ювелірну якість.Діаманти – це підданий спеціальній обробці у вигляді шліфування й огранювання алмаз. Оцінка діамантів має досить багату історію та великий досвід. Системи оцінювання діамантів вперше сформувалися тільки в XXст. Існуючі системи оцінювання діамантів розрізняються ступенем наукового, теоретичного обґрунтування критеріальних параметрів та їх практичним використанням у торговельній практиці.
Основними факторами, які визначають якість діамантів є: колір, чистота, маса, якість огранювання, а їх сумарне значення визначає ціну діаманта. Сьогодні у світі не існує єдиного стандарту з термінології визначення цих параметрів. Декілька міжнародних центрів, що здійснюють роботу з алмазами та діамантами, створили власні системи класифікації діамантів, що стосується в основному класифікації за кольором, чистотою та якістю огранювання, які впливають на вартість діамантів, що зумовлює актуальність даної роботи.
Метою даної роботі є оцінювання вартості естімету оцінювання діамантів.
Об’єктом дослідження цієї роботи є діамант масою 228,31 каратів, який був виставлений на аукціон в 2013 році схожі за якісними ознакам діаманти, які продані на аукціонах Christie's, Sotheby's, Bonhams та Dorotheum в 2016 році.
Основним завданням даної роботи є дослідження оцінки якості діамантів, порівняннях подібних діамантів та визначення вартості.
Для оцінки дорогоцінного каміння провідні країни розробили власні методики та системи. Гемологічний інститут Америки (GIA) розробив власну систему ціни діаманта, що має чотири основні характеристики, які складають систему «4C». Ця система оцінки діамантів включає в себе такі поняття: «carat» - маса, «color» - колір, «clarity» - чистота і «cut» - огранювання.
На якість і ціну діаманта впливає частота каменя, колір маса та якість огранювання за системою наведеної в таблиці 1.
Таблиця 1
Характеристика індексів частоти
За ступенем насичення основного тону діаманти класифікують на декілька груп. У системі GІА використовують літери англійського алфавіту від D до Z, причому літера D означає більш високу групу кольору, ніж усі інші (табл. 2).
Таблиця 2
Характеристика кольорів діамантів в індексах інтенсивності кольорів
За формою огранки діаманти бувають: «овал», «маркіз» (овал з загостреним верхом і низом), «груша» (у вигляді краплі), «принцеса» (квадрат), «серце», «багет» (прямокутник), «смарагд» (багатокутник).
Для прогнозування вартості діамантів застосували порівняльний метод оцінки діамантів, що продано на аукціонах Christie's, Sotheby's, Bonhams та Dorotheum за 2016 рік. Характеристики діамантів, що були взяті для порівняння та характеристика діаманта, який потрібно оцінити, наведені у таблиці 3.
Таблиця 3
Характеристика діамантів, що прийняті за основу оцінки
За даними таблиці 3 даний оцінювальний діамант та діаманти, що представлені на аукціонах мають однакову форму огранки — грушеподібну та чистоту VS1, яка характеризує, що діаманти вельми слабко дефектні. Колір оцінювального діаманта G (ледь помітний відтінок), аукціонні діаманти мають кольори D та F (безбарвні). За оціночними характеристиками можно відзначити, що діаманти майже ідентичні.
Для розрахунків ринкової вартості оцінюваного діаманту побудували графік, що відбиває залежність маси до ціни за 1 карат.
На основі знайденої залежності знаходимо коефіцієнт апроксимації (R²), що є коефіцієнтом який корелює незначні відмінності ціни, що пов`язані зі змінамі властивостей діамантів. Залежність маси діамантів від ціни за 1 карат наведено на рисунку 1.
Рис. 1 Закономірність впливу маси на ціну за 1 карат діаманта
На підставі отриманих закономірностей розраховуємо вартість оцінюваного діаманту за формулою:
У=R2*Х1*Х2 (1),
де R² - коефіцієнт апроксимації (R²= 0,812);
М – маса, карат;
Ц1 – ціна, долар США.
Підставляючи характеристики оцінювального діаманту у формулу отримаємо:
Отже У = 0,812 * 21243046 * 228,31 = 3 938 199 863 дол США
Згідно розрахунку вартість оцінюваного діаманту масою 228,31 карат дорівнює $ 3 938199863.
Для дослідження ринкової вартості діамантів, що реалізуються варто використовувати порівняльний метод, який дає реальні результати.
Отже, у 2013 роцік даний діамант масою 228,31 карат мав оціночну вартість 4 850 000 000 доларів США. За останні 3 роки даний діамант буде мати оціночну вартість 3 938 199 863 доларів США. У 2016 році його вартість збільшилася на 18%.
Список використаних джерел:
1. Аукціон Sotheby’s [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://www.sothebys.com2. Камені дорогоцінні кольорові: ТУ 36.2-2158.7162.003-2008. – К.: Державний гемологічний центр України. – 2008. – 16с.
3. Артюх Т.М. Теоретичні основи експертизи ювелірних коштовностей / Т.М. Артюх. – К.: КНТУ, 2004. – 15-25с.
4. На аукціоні у Гонконзі було продано найбільший у світі \"ідеальний\" діамант [Електронний ресурс]. – 2013. – Режим доступу до ресурсу: http://poglyad.com/stories/story-8400.
5. DIAMOND GRADING REPORT [Електронний ресурс]. – 2016. Режим доступу до ресурсу: https://www.gia.edu/cs/Satellite?reportno=1162692653&c=Page&childpagename=GIA%2FPage%2FReportCheck&pagename=GIA%2FDispatcher&cid=1355954554547&encryptedString=null.
6. The Winston Legacy Diamond [Електронний ресурс]. – 2013. – Режим доступу до ресурсу: https://www.scribd.com/document/156230469/The-Winston-Legacy-Diamond.
Схожі теми
» ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВ’Я І БЕЗПЕКИ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ
» ПРОГНОЗУВАННЯ ВАРТОСТІ ФАНТАЗІЙНИХ ДІАМАНТІВ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ТА АЛМАЗНИХ БІРЖАХ
» НОВІ НАЦІОНАЛЬНІ СТАНДАРТИ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРИСТРОЇВ КЕРУВАННЯ ДЛЯ ЛАМП
» ВПЛИВ ЕКОНОМІЧНИХ ЧИННИКІВ НА ЯКІСТЬ ГОТЕЛЬНИХ ПОСЛУГ
» ВПЛИВ СПОСОБІВ ОБРОБКИ НА ВМІСТ ХЛОРОФІЛУ В КАПУСТІ БРОКОЛІ
» ПРОГНОЗУВАННЯ ВАРТОСТІ ФАНТАЗІЙНИХ ДІАМАНТІВ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ТА АЛМАЗНИХ БІРЖАХ
» НОВІ НАЦІОНАЛЬНІ СТАНДАРТИ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРИСТРОЇВ КЕРУВАННЯ ДЛЯ ЛАМП
» ВПЛИВ ЕКОНОМІЧНИХ ЧИННИКІВ НА ЯКІСТЬ ГОТЕЛЬНИХ ПОСЛУГ
» ВПЛИВ СПОСОБІВ ОБРОБКИ НА ВМІСТ ХЛОРОФІЛУ В КАПУСТІ БРОКОЛІ
Сторінка 1 з 1
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі