МОНІТОРИНГ РИНКУ БЕЗФОСФАТНИХ ПРАЛЬНИХ ПОРОШКІВ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ
Сторінка 1 з 1
МОНІТОРИНГ РИНКУ БЕЗФОСФАТНИХ ПРАЛЬНИХ ПОРОШКІВ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ
Т.М. Коломієць,
К.т.н., доцент
Київський національний торговельно-економічний університет
Україна
В.М. Шкода,
Студент, магістр
Київський національний торговельно-економічний університет
Україна, vladashkoda@yandex.ru
К.т.н., доцент
Київський національний торговельно-економічний університет
Україна
В.М. Шкода,
Студент, магістр
Київський національний торговельно-економічний університет
Україна, vladashkoda@yandex.ru
МОНІТОРИНГ РИНКУ БЕЗФОСФАТНИХ ПРАЛЬНИХ ПОРОШКІВ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ
Однією з речовин, які використовуються при виготовленні пральних порошків, є фосфати. Застосовують їх для пом'якшення води, для захисту пральних машин від корозії та накипу, а також для того, щоб підвищити силу і активність поверхнево-активних речовин (далі – ПАР). Тим самим це забезпечує ПАР можливість глибше проникати у волокна тканини і краще вимивати бруд.
Оптимальною є концентрація фосфатів у пральному порошку – 5%. Пральні порошки, що реалізуються на ринках України та Росії, містять 15-35% фосфатних речовин. І причиною цього є нормативна документація, що дозволяє використання такої надмірної кількості фосфатів у пральних порошках. [1]
На сьогодні ринок миючих засобів в Україні в натуральному вираженні загалом становить близько 350-380 тис. тонн, 280 тис. тонн – близько 65% виробляється в країні, інше – завозиться. У цілому, частка без фосфатних пральних порошків на ринку України становить близько 3-5%. Миючих засобів, які містять 30-60% фосфатів – 5%; і тих, що містять 15-30% фосфатів – 45%.
В 2015 році виробництво синтетичних миючих засобів становило понад 267 тис. тонн, що на 12% більше, ніж у 2014 році і в 1,5 рази більше, ніж у 2007-му році. Українським урядом було прийнято Закон, про регулювання ринку синтетичних мийних засобів. Таким чином, починаючи з 2021 року Україна практично повністю відмовиться від фосфатовмісних миючих засобів [2].
В Україні на сьогодні найпотужнішими виробниками безфосфатних мийних засобів, пральних порошків та інших є: ТОВ «De La Mark» (м. Київ), ТОВ НВП «Химтекс» (АР Крим, м. Саки), ТОВ «Дакос-Т» (АР Крим, м. Сімферополь), ТОВ «Агарті», ТОВ «Jardin cosmetics» (м. Полтава).
Асортимент саме порошкоподібних мийних засобів є досить широким. Загалом, за призначенням та особливостями складу вони поділяються на наступні групи: універсальні (25,5%), з підбілювачем (10,6%), з біодобавками (14,9%), з низькопінними поверхневоактивними речовинами (31,9%) та без фосфатні (17%).
Структура ринку безфосфатних порошків за країнами виробництва характеризується переважанням продукції українського виробництва (рис. 1). Це пов’язано, насамперед з тим, що потужності з виробництва найпопулярніших на ринку торгових марок безфосфатних порошків – ТМ Ariel, ТМ Persil та ТМ GALA, розміщені саме в нашій державі.
Рис. 1. Структура асортименту безфосфатних порошків за країнами виробництва [3]
На даний момент на ринку представлено товари більш ніж 25 торгових марок, серед них Airy, AlpinWeiss, Ariel, Booba, Burti, Daiichi, Frosch, Gala, Galinka, Green&Clean, LG Tech, Losk, Persil, Prava, Rex, Royal Powder, Tide та інші (рис. 2).
Рис. 2. Структура вітчизняного асортименту безфосфатних пральних порошків за торговельними марками, 2015 р. [3]
В асортименті безфосфатних порошків на українському ринку представлена продукція з різним призначенням – засоби універсальні, відбілюючі, для виведення плям, підкрохмалюючі та антистатичні. Ємність упаковок безфосфатних порошків на українському ринку коливається від 350 г до 9 кг.
Щодо імпортерів з безфосфатної продукції в Україну. Найпотужнішими виробниками безфосфатної продукції є країни: Данія, Швейцарія, Італія, Німеччина, Нідерланди, Австрія, Великобританія, але імпортерами на ринку України безфосфатних миючих засобів виступають країни: Чеська Республіка (АТ «Фосфа»; «Valtech Tors»; ТМ « Fixper»); Німеччина («Dalli-Werke GmbH & Co. KG»); Італія, Угорщина та інші (рис. 3).
Рис. 3. Структура імпорту безфосфатних пральних порошків за країнами-виробниками, станом на 2015 р. [3]
Проаналізувавши імпортерів безфосфатних миючих засобів можна сказати, що найбільший імпортер – Чехія, близько 48,7% - на ринку України найчастіше зустрічаються безфосфатні мийні засоби торговельної марки « Fixper», Німеччина займає приблизно – 31,02%, переважно продукція ТМ «Frosch».
Таким чином, розвиток виробництва без фосфатних пральних мийних засобів в Україні протікає повільно, так як споживачі ще не зовсім зрозуміли всю цінність і важливість використання саме таких пральних порошків. Українськими виробниками без фосфатних пральних порошків було встановлено, що без фосфатні пральні порошки не викликають алергічних реакції шкіри навіть у хронічно хворих алергією, екологічно безпечні, повністю відповідають, а по деяких показниках переважають європейські вимоги по споживчих характеристиках.
Список використаних інформаційних джерел:
1. Черевата Т.М. Асортимент та споживні властивості пральних порошків / Т.М.Черевата // Наукові праці Одеської національної академії харчових технологій. – Вип. 46, том 1. – О.: Одеська національна академія харчових технологій, 2015 р. – С.291 – 295.2. Кушнір М.К. Товарознавство синтетичних мийних засобів: Навчальний посібник / Кушнір М.К., Тихонова Н.К. – К.:НМЦ «Укркоопосвіта», 2008. – 142 с.
3. Статистичний щорічник за 2015 рік / Держ. служба статистики України. – К.: Август Трейд, 2015. – 411 с.
Схожі теми
» МОНІТОРИНГ ФАКТОРІВ ВПЛИВУ НА ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ В УКРАЇНІ
» РИНОК ДИЗЕЛЬНОГО ПАЛИВА В УКРАЇНІ
» СТАН СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МИЙНИХ ЗАСОБІВ В УКРАЇНІ
» ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ТОВАРІВ НА РИНКУ HANDMADE
» ВИЯВЛЕННЯ СПОЖИВЧИХ ПЕРЕВАГ НА РИНКУ ТРЕНАЖЕРІВ
» РИНОК ДИЗЕЛЬНОГО ПАЛИВА В УКРАЇНІ
» СТАН СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ МИЙНИХ ЗАСОБІВ В УКРАЇНІ
» ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ТОВАРІВ НА РИНКУ HANDMADE
» ВИЯВЛЕННЯ СПОЖИВЧИХ ПЕРЕВАГ НА РИНКУ ТРЕНАЖЕРІВ
Сторінка 1 з 1
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі