ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ТОВАРІВ НА РИНКУ HANDMADE
Сторінка 1 з 1
ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ТОВАРІВ НА РИНКУ HANDMADE
О.В. ПАХОЛЮК, к.т.н.
О.І. ПЕРЕДРІЙ, к.т.н., доцент
Луцький національний технічний університет, м. Луцьк
Vdx06@ya.ru
О.І. ПЕРЕДРІЙ, к.т.н., доцент
Луцький національний технічний університет, м. Луцьк
Vdx06@ya.ru
ТОВАРОЗНАВЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ТОВАРІВ НА РИНКУ HANDMADE
Встановлено, що український сувенірний ринок handmade поки досить складний та одноманітний через матеріальний стан населення, який погіршився в період кризи. Проте, незважаючи на усі труднощі і економічну кризу, об’єм продажу сувенірів handmade та предметів декору постійно зростає. Значний негативний вплив на ринок сувенірів і подарунків має велика кількість китайських підробок. Наявність таких значно ускладнює реалізацію якісних вітчизняних товарів [5-6].
З розвитком масового туризму сувенір перетворився на обов’язковий атрибут, без якого не поверталися з мандрівок, а держава підтримувала розвиток сувенірної промисловості та діяльність майстрів-аматорів сувенірної продукції. Проте, сьогодні держава недостатньо дбає про сувенірну галузь, а тому сфера сувенірної продукції, товарів handmade та товарів для декору в Україні не до кінця досліджена та вивчена. Значного удосконалення потребує система класифікації товарів handmade. Слід також відмітити відсутність спеціальних досліджень в цій сфері. Галузь розвивається стихійно, тому дана проблематика є актуальною, а її вивчення має практичне значення.
Протягом останніх років в Україні відбувається активний розвиток ринку товарів handmade, а саме, швидко розвивається ринок іграшок і ігор. Проте, збільшення частки вітчизняної продукції на ринку відбувається менш швидкими темпами.
Для товарів handmade характерні такі особливості [1,3]:
унікальність виробів – ручна робота передбачає виробництво разового, неповторного виробу, дублювання якого можливе тільки при виробництві у фабричних умовах. В даному випадку майстер-handmade виготовляє свої вироби на дому, тому ймовірність появи точних копій виробів низька;
брак інформації про виробництво товару – як правило, продавцями даної продукції є самі майстри, які розказують про процес виготовлення безпосередньо кожному можливому покупцю;
відсутність орієнтації на конкретного клієнта – ручна робота передбачає авторство. Авторська іграшка може бути виготовлена спеціально на замовлення для конкретної людини. Одним із факторів формування споживних властивостей є майстерність автора, яка включає в себе всі необхідні споживні властивості, такі як колір, форма, розмір, які максимально задовольняють потреби покупця;
безпечність виробів – оскільки, виготовляються з натуральних текстильних матеріалів вітчизняного виробництва або зарубіжної сертифікованої сировини, для ручної творчості, на відміну від фабричних виробів, у виробництві яких застосовують токсичні смоли для закріплення барвників на тканинах, з метою здешевлення виробів.
Основними сировинними матеріалами для виготовлення виробів handmade є: бавовняні та лляні тканини, які застосовуються для пошиття текстильних ляльок, іграшок та одягу; вовняні матеріали – нитки, для в’язання виробів та валяні вироби, які на 100% складаються з вовни; деревинні матеріали – які легко обробляються, приємні на дотик та досить довговічні; папір, кераміка, пластичні маси.
Найбільш оптимальними матеріалами для виготовлення виробів handmade є текстиль та дерево. На відміну від пластмасових, дерев’яні, текстильні та валяні вироби більш стійкі до будь-яких механічних пошкоджень. Вони зберігають свій початковий вигляд протягом довгого часу. Кераміка, незважаючи на її крихкість, - досить міцний матеріал. Якщо спеціально не намагатись зламати такий виріб, то він прослужить дуже довго.
Асортимент сучасного ринку виробів handmade дуже широкий та різноманітний. До продукції handmade можна віднести [2]:
біжутерія – сережки, каблучки, буси, браслети, виготовлені різноманітними авторськими техніками з різних матеріалів;
вироби з бісеру – прикраси з бісеру у поєднанні з натуральним камінням, квіти, дрібна пластика, вишивка бісером;
вишивка – вишиті за допомогою спеціальних ниток та різноманітних технік, одяг та предмети інтер’єру;
в’язання – виготовлення за допомогою крючка чи в’язальних спиць одяг та предмети інтер’єру;
валяння – виготовлення іграшок, сумок, шарфів та інших виробів з вовни, технікою сухого чи мокрого валяння;
декупаж – декоративна техніка по тканині, склу та дереву, що полягає у вирізуванні візерунків з різних матеріалів та наклеювання їх на поверхню, що декорується;
інтер’єрні ляльки та іграшки – для їх виготовлення застосовують текстильні матеріали, деревину та кераміку;
миловаріння – альтернативне промисловому виробництву, виготовлення мила в домашніх умовах з натуральної сировини;
скрапбукінг – полягає в оформленні фотоальбомів, листівок, блокнотів, конвертів, тощо;
текстиль – печворк, квілт – техніки, які застосовуються для декору одягу та предметів інтер’єру;
флористика – виготовлення квітів з різноманітних полімерних матеріалів, для прикрашання жіночого одягу та декору приміщень [4].
Аналізуючи ринок, можна відмітити, що об’єми реалізації сувенірів, товарів handmade та предметів декору стійко збільшуються, причому, інтернет-реалізація відбувається більш динамічно, ніж інші канали збуту.
Значного розвитку набуває ринок сувенірів handmade, на які зараз росте попит і пропозиція. Наситившись товарами китайського виробництва, сучасний споживач хоче придбати більш унікальні і авторські вироби. З розвитком комп’ютерних технологій, їх можна замовити в інтернет-магазині або купити на спеціалізованих виставках-ярмарках.
Список використаних інформаційних джерел
1. Бусыгина О. Handmade как знак качества [Текст] / О. Бусыгина //ProMaison. – 2013. - № 3. С. 40 - 41. 2. Бусыгина О. Полуостров Handmade. Направления развития [Текст] / О. Бусыгина //ProMaison. – 2011. - № 3. С. 38 - 39.
3. Волошина Н. Сувенирный рынок: тренды, маркетинг и заблуждения [Текст] / Н. Волошина //ProMaison. – 2013. - № 3. С. 46 - 48.
4. Гаврилюк А.М. Сувенірний брендінг в Україні як маркетинговий інструмент етнотуристичної промоції території [Текст] / А.М. Гаврилюк, К.О. Данник // Електронне наукове фахове видання «Державне управління: удосконалення та розвиток». – 2015. - № 4. http://www.dy.nayka.com.ua/?op=1&z=838.
5. Пахолюк О.В. Особливості українського ринку сувенірної продукції та її класифікація [Текст] / О.В. Пахолюк // Товарознавчий вісник. – 2015. - № 8. С. 90 – 96.
6. Пахолюк О.В. Товарознавство сувенірів та товарів народних художніх промислів [Текст]: навчальний посібник / О.І. Передрій, О.В. Пахолюк. – Луцьк : Луцький НТУ, 2015. – 278 с.[/center]
Сторінка 1 з 1
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі