Сучасне матеріало- та товарознавство
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

РОЛЬ HR-МЕНЕДЖЕРІВ У РОЗВИТКУ СИСТЕМИ «ВИЩА ОСВІТА – РИНОК ПРАЦІ»

Перейти донизу

РОЛЬ HR-МЕНЕДЖЕРІВ У РОЗВИТКУ СИСТЕМИ «ВИЩА ОСВІТА – РИНОК ПРАЦІ» Empty РОЛЬ HR-МЕНЕДЖЕРІВ У РОЗВИТКУ СИСТЕМИ «ВИЩА ОСВІТА – РИНОК ПРАЦІ»

Повідомлення автор Admin Пн Бер 13, 2017 9:48 pm

Костишина Т.А., д.е.н., профессор,
Степанова Л.В., к.е.н., доцент,
Тужилкіна О.В., к.е.н., доцент
ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», м. Полтава


РОЛЬ HR-МЕНЕДЖЕРІВ У РОЗВИТКУ СИСТЕМИ «ВИЩА ОСВІТА – РИНОК ПРАЦІ»

Сучасний ринок праці, який функціонує в умовах кризи національної економіки, має свої особливості і принципи дії. У таких умовах дослідження взаємозв’язку у системі вища освіта – ринок праці є дуже актуальним, оскільки дозволяє виявити основні тенденції, закономірності та напрями її подальшого розвитку.
Проблемами ринку праці опікувалися такі учені, як: О. Аллін, Л. Балабанова, Є Качан, А. Колот, О. Крушельницька, Л. Лісогор, М. Магура, Ю. Одегов Л. Шаульська  та інші.  
Ринок праці – це частина економічної системи, її елемент і характеристика, в межах яких відбувається залучення праці як економічного ресурсу до сфери національного виробництва.
Ринок праці – це система відносин між роботодавцем і працездатним населенням з укладання трудових договорів (контрактів) щодо кількості, умов та оплати праці; між населенням і органами державного управління з забезпечення права здійснювати будь-яку економічну діяльність, захисту від дискримінації в сфері праці, допомоги і компенсацій при безробітті [1, с. 307].
Безпосередня взаємодія вищої освіти з ринком праці виявляється у наданні кваліфіковано певним чином робочої сили для потреб ринку праці.
Згідно з новим Законом України «Про вищу освіту» вища освіта визначається як сукупність систематизованих знань, умінь і практичних навичок, способів мислення, професійних, світоглядних і громадянських якостей, морально-етичних цінностей, інших компетентностей, здобутих у вищому навчальному закладі (науковій установі) у відповідній галузі знань за певною кваліфікацією на рівнях вищої освіти, що за складністю є вищими, ніж рівень повної загальної середньої освіти [2].
Взємозв’язок між закладами вищої освіти та ринком праці здійснюється HR-менеджерами на макро- та макрорівнях.
HR-менеджер є фахівцем з управління людськими ресурсами. Ця посада виникла на основі таких спеціальностей, як кадровик і менеджер з персоналу. На підприємствах HR-менеджери виконують функції, пов'язані з підбором персоналу, розробкою програм адаптації, мотивації, комплексної оцінки (атестації) тощо.
Важливою складовою професійної діяльності HR-менеджера є аналіз ринку праці, який передбачає вивчення попиту і пропозиції, ціни на різну робочу силу, зв’язку між закладами вищої освіти та підприємствами.
Пропонуємо механізм взаємодії у системі «вища освіта – ринок праці» розглядати за допомогою встановлення єднальної ролі HR-менеджерів (рис. 1).

РОЛЬ HR-МЕНЕДЖЕРІВ У РОЗВИТКУ СИСТЕМИ «ВИЩА ОСВІТА – РИНОК ПРАЦІ» Ioe24

Рис. 1. Взаємозв’язки у системі «вища освіта – HR-менеджери –ринок праці»

Отже, визначення ролі HR-менеджерів  у забезпеченні ринку праці кваліфікованими працівниками є важливим напрямом вдосконалення системи «вища освіта – ринок праці».

Перелік інформаційних посилан
ь
1. Швайка Л. А. Державне регулювання економіки: навчальний посібник / А.А. Швайка. – К.: Знання, 2006.- 435 c.
2. Про вищу освіту : Закон України : [електронне джерело]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/1556-18

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 76
Дата реєстрації : 09.03.2017

https://materialtovarzn.catsboard.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі