Сучасне матеріало- та товарознавство
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

ЕКСТРАКТ «БАГРЯНИЙ» ДЛЯ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ

Перейти донизу

ЕКСТРАКТ «БАГРЯНИЙ» ДЛЯ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ Empty ЕКСТРАКТ «БАГРЯНИЙ» ДЛЯ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ

Повідомлення автор Admin Вт Бер 14, 2017 9:14 am

І.В. Донцова, к.т.н., доцент
Львівський торговельно-економічний університет, Україна, innadoncowa@gmail.com
Л.І. Решетило, к.т.н., доцент
Львівський торговельно-економічний університет, Україна, lidare@ukr.net
Е.В. Бойко, магістр спеціальності «Товарознавство та комерційна діяльність»
Львівський торговельно-економічний університет, Україна


ЕКСТРАКТ «БАГРЯНИЙ» ДЛЯ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ

Сучасний ринок безалкогольних напоїв характеризується асортиментною перевагою напоїв на ароматизаторах. Але споживачі цієї продукції акцентують увагу на використанні натуральної сировини у її складі.
Виходячи з цього нами проведені дослідження щодо розробки екстракту «Багряний» для приготування сиропу, який входить у склад безалкогольних напоїв. Для виготовлення екстракту використовували сік виноградний та пелюстки мальви.
На сьогоднішній день мальва поширена по всьому світу як лікарська і садово-декоративна рослина. Використання та лікувальні властивості мальви обумовлені різноманітністю її хімічного складу. Вона містить терпеноїдні сполуки (монотерпеноїд, норсесквітерпеноїди, дитерпеноїди); феноли і їх похідні (4-гідроксибензиловий спирт, тирозол); фенолкарбонові кислоти (в тому числі ферулова); кумарини (скополетин). Також виявлені у квітах   антоціани (пігменти), у т.ч. мальвін. Крім того, надземні частини мальви містять вітаміни С (до 1% у квітах) і А, цукри, слизові і дубильні та ароматичні речовини.
На організм людини біологічно-активні речовини мальви мають протизапальний, загальнозмічнуючий та репаративний вплив. Діючі речовини мальви не дають небажаних побічних ефектів і не мають протипоказів [1, 2].
Для екстрагування складових речовин пелюстків мальви використовували виноградний сік з вмістом сухих речовин 16,0%.
Виноградний сік містить хімічні речовини, які позитивно впливають на збереження здоров'я людини.
Залежно від сорту винограду харчова цінність соку обумовлена вмістом (г /100 г) : білків   0,15-0,9, вуглеводів   10-30, з них моно- та дицукридів – 16, 3; яблучної, винної та інших органічних кислот   0,5 - 1,7; клітковини   0,3 - 0,6; мінеральних речовин – 0,3, з них (мг): калію   150, натрію – 16, кальцію   20, фосфору   12, магнію   9, фосфору – 12, заліза, кобальту. З вітамінів у найбільшій кількості представлені вітаміни С, В1, В2, Р і РР, провітамін А тощо [3].
Цукри виноградного соку представлені глюкозою та фруктозою. Виноградна і яблучна кислоти перебувають у гармонійному співвідношенні з цукрами. Завдяки великій кількості калію виноградний сік корисний людям, схильним до серцево-судинних захворювань. Інші сполуки, що входять до складу виноградного соку, надають йому специфічного аромату.
Сік винограду освіжає і тонізує, надаючи при цьому лікувальну дію   поліпшує виділення слизу, очищує кишківник і тощо [4].
Технологія виробництва екстракту «Багряний» передбачала підбір співвідношення компонентів, температурних режимів екстракції та її тривалість.
Співвідношення рослинної сировини   пелюстків мальви до екстрагенту   виноградного соку складало 1:10.
Для більш повної екстракції сухих речовин пелюстків мальви виноградний сік нагрівали до температур в діапазоні 30...60°С.
Тривалість екстракції складала 1...6 годин. Процес екстракції оцінювали виходячи із вмісту сухих речовин в одержаному розчині.
Проведені дослідження показали, що оптимальними параметрами екстрагування сухих речовин пелюстків мальви виноградним соком є температура 30-40°С та тривалість екстракції 4-5 годин. Також у технологічному процесі важливим було визначення кількості рослинної сировини для приготування екстракту пелюстків мальви на виноградному соці. За оцінкою органолептичних показників встановлено використання пелюстків мальви в кількості 2-5% від маси екстракційної суміші.
Показники якості одержаного екстракту представлені в таблиці 1.
Таблиця 1
Показники якості екстракту «Багряний»

ЕКСТРАКТ «БАГРЯНИЙ» ДЛЯ БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ 14_0310

Враховуючи те, що найважливішим для споживача під час вибору безалкогольних напоїв залишаються органолептичні властивості, то відмітимо, що екстракт «Багряний» характеризувався насиченим багряним кольором, завдяки антоціановому глікозиду – мальвін, а смак та аромат поєднав фруктові та квіткові тони використаної сировини.
Одержаний екстракт можна рекомендувати для виробництва безалкогольних напоїв. Такі натуральні напої угамовують спрагу і знімають втому організму людини.

Список використаних інформаційних джерел:
1. Сербин А. Г. Профессионалы о целебных травах : выращивание, хранение, применение / А. Г. Сербин, В. Д. Чередниченко. – Х. : Прапор, 2001. – 190 с.; 2. Мальва (Malva sylvestris L.)   [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http:/ /lektrava.ru/encyclopedia/malva; 3. Химический состав российских пищевых продуктов: Справочник / Под ред. член-корр. МАИ, проф. И. М. Скурихина и академика РАМН, проф. В. А. Тутельяна. - М.: ДеЛи принт, 2002. - 236 с. 4. Виноградний сік   [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://inmoment.com.ua/beauty/health-body/grapes-juice.html

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 76
Дата реєстрації : 09.03.2017

https://materialtovarzn.catsboard.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі