ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОКРИВНИХ ПОЛОТЕН ТИПУ АГРОВОЛОКНО
Сторінка 1 з 1
ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОКРИВНИХ ПОЛОТЕН ТИПУ АГРОВОЛОКНО
О. В. Калашник, к.т.н., доцент
kalashnik1968@meta.ua,
О. В. Кириченко,
olena.kyrychenko2010@gmail.com
Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Україна
kalashnik1968@meta.ua,
О. В. Кириченко,
olena.kyrychenko2010@gmail.com
Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Україна
ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОКРИВНИХ ПОЛОТЕН ТИПУ АГРОВОЛОКНО
На початку століття на ринку України з’явився новий матеріал, який використовують у сільському господарстві та на присадибних ділянках, – покривні полотна типу агроволокно. Воно являє собою неткане полотно з поліпропіленових ниток, скріплених між собою таким чином, що між ними залишаються проміжки. Тому агроволокно, на відміну від поліетиленової плівки, пропускає вологу і повітря, що робить його придатним як для мульчування грядок, так і для укриття посівів або вже сформованих рослин – залежно від товщини, структури, щільності і кольору матеріалу [1, 2].
Маркування є ефективним способом доведення до споживача інформації про споживчих властивості товарів [3]. Для аналізу інформаційного забезпечення були обрані:
- покривний матеріал ТОВ «Зелене поле»;
- агроволокно з ультрафіолетовим стабілізатором ТОВ «Одетекс».
Ці полотна мають одне призначення, але виконують різні функції: матеріал ТОВ «Зелене поле» для захисту дерев та кущів у зимовий період, а ТОВ «Одетекс» – зниження ерозії та висихання; прискорення процесу росту рослин; продовження періоду збору урожаю; захист рослин від хвороб, заморозків, шкідників; скороченні кількості поливу.
Характеристика реквізитів маркування агроволокон об’єктів дослідження подана в таблиці 1
Таблиця 1 – Характеристика реквізитів маркування агроволокон, що зазначені на пакованні
Аналіз реквізитів маркування нетканих матеріалів ТОВ «Зелене поле» дав змогу з’ясувати, що не зазначені таки необхідні реквізити маркування як склад сировини, щільність, колір, дата випуску та позначення нормативної документації.
Такі реквізити як склад сировини, щільність, колір дають змогу споживачам швидко ідентифікувати неткані матеріали, визначати їх призначення, сферу застосування тощо.
Особливої уваги заслуговує той факт, що покривний матеріал ТОВ «Зелене поле» має необмежений термін придатності, хоча на упакуванні не зазначено матеріал виготовлення та використані стабілізатори.
Отже, виробникам нетканих матеріалів типу агроволокно потрібно переглянути практику маркування власної продукції, що дасть змогу споживачам обирати її за необхідною, доступною, достовірною та своєчасною інформацією.
Список використаних інформаційних джерел
1. Типи агроволокна [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://texton.com.ua/content/view/106/30/lang,ukrainian/. – Назва з екрана. 2. Агроволокно: види, характеристики, способи застосування [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://poradnyk.com/inshi-poradi/1082-agrovolokno-vidi-kharakteristiki-sposobi-zastosuvannya. – Назва з екрана. 3. Товарна інформація: види, форми, засоби, вимоги, правова база [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://studme.com.ua/1098120511038/marketing/tovarnaya_informatsiya_vidy_formy_sredstva_trebovaniya_pravovaya_baza.htm. – Назва з екрана.
Сторінка 1 з 1
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі